Aksiyon Dizileri

S.W.A.T

Los Angeles şehrinin SWAT biriminde sergeant Daniel “Hondo” Harrelson, polislerin bazen düşman olduğu bölgelerde büyümüştür. Bağlı ve sadakatli olduğu sokaklar ile polis dostları arasında kalır, ekibini güç kullanmak yerine iletişim yoluna yönlendirir. Tecrübeli ve her durum karşısında ne yapılması gerektiğini bilen bu birim, her olayı detaylıca araştırır ve başarıyla çözer. Henüz 5. sezon finali yapmış olan S.W.A.T. 6. sezona hazırlanıyor.
IMDb: 7.1/10

El Chapo

Joaquín Guzmán, Dünya uyuşturucu kaçakçılığı tarihine damga vurmuş, kaçakçılık yaptığı ülkelerdeki polisleri bile satın almış Meksika’nın en büyük uyuşturucu karteliydi. Bu dizide Joaquín “El Chapo” Guzmán’ın hayatı ve bu işlere nasıl girdiğini, “Sinaloa” kartelini nasıl kurduğunu ve verdiği mücadeleleri anlatıyor. Joaquín Guzmán’ı çok merak ediyor ve araştırmak istiyorsanız, gerçeğe en yakın anlatan dizi olarak kesinlikle öneriyoruz.
IMDb: 7.8/10

The Lost Pirate Kingdom

İngiliz ve İspanyol lisanslı korsanların “Yeni Dünya” adıyla Amerika kıtasının keşfiyle birlikte birbirleriyle savaşlarından sonra, imzalanan antlaşmalar ile birlikte hükümetlerin lisanslı korsanların tamamına hizmet sonu vermesiyle ortaya çıkan ufak bir devlet düşünün. Bu dizi tamamen korsanların kurduğu ve İngilizlere kafa tuttuğu krallığı anlatıyor. Hizmet sonu almış eski lisanslı korsanlar, kaldıkları bir adada yaşamlarını sürerken Benjamin Hornigold önderliğinde bir devlet haline gelmeye çalışırlar.
IMDb: 6.6/10

Gotham

Suçla mücadelede çok zorlanmaya başlayan Gotham polisi, şehrin departmanına James Gordon isimli dedektifi getirir. Gordon, şehrin durumunu görür ve şehrin adaletini tekrar sağlamaya çalışır fakat bir sorun vardır, şehirde Jerome Valeska (Joker) büyük bir güce sahiptir. Jerome ve kardeşi Jeremiah adeta şehri avuçları içine almış, diğer suçlularla beraber Gotham polisine zorluk çıkartmaktadır. Aynı zamanda Bruce Wayne’in de Batman’e dönüşünü ve çocukluğunu anlatan dizi Batman’den öncesini anlatıyor.
IMDb: 7.8/10

The Silent Sea

Ay’daki 24 saatlik riskli ve tehlikeli bir görev sırasında gizemli bir şekilde terk edilmiş araştırma tesisinden örnekler almaya çalışan kaşiflerimizin hikayesini konu alıyor. Dünya’nın tüm doğal kaynaklarının tükenmesiyle birlikte, insanlık açlıkla karşı karşıya kalır. Bunun çözümü için Koreli bir ekibi, Dünya’yı yok olmaktan kurtarmaya çalışmak için Ay’a gönderirler fakat beklemedikleri riskler, tehlikeler ve gizemler vardır.
IMDb: 6.9/10